Apua, alkuillan kooma hiipi... Miten tän saa pois??
Tähän aikaan on aina ihan hillitön väsymys, hyvä että silmät pysyvät auki. Kotiin tultiin tuossa puoli tuntia sitten, ruokaa en ole vielä tehnyt.
Ihan totaalinen kuolemanväsymys!
Kommentit (6)
Mulla tohon auttaa yleensä se, että lähden kakaran (siis ton koiran pennun) kanssa lenkille. Mutta nyt kun on ollut tällainen paska keli, hämärä tuntuu tulevan jo joskus yhden maissa ja vettä tulee joko kaatamalla tai tihuttaen, tuokaan ei auta.
Kupillinen kahvia ja raitista ilmaa (ikkuna auki)?
alkuilta. Lapsi menee kasilta nukkumaan ja ite viimeistään yhdeksältä. Ylös kuudelta.
Tää on kyllä ihan karmee tunne. Tuntuu, että menee koko ilta hukkaan kun tulee vaan torkuttua.
ap
kuin ap:lla. Ihana tietää että on muitakin koomatorkkujia. Nukahdan joka päivä bussiin työmatkalla. Viideltä kun herää ja sit menee työn jälkeen hakee lapset niin ulkona on pilkkopimeää kun pääsee kotiin. Ihmekkään et väsyttää.
se tiskikoneentyhjentäjä
Pysy poissa kotoa jos vaan mahdollista.
Mulla ainakin vaikka kuinka vältän päikyt ni silti uni ei tuu kun ilta vietetty koomassa ja seuraava päivä vielä pahempi.
On se et ottaa nikasta ittee kii ja tyhjentää vaikka tiskikoneen tai siivoaa keittiön tms. Mut se vaan pitää päättää et nyt perse ylös penkistä. Yleensä en kyl oo niin päättävãinen ja makaan vaan sit koomassa ja kaikki hommat tuntuu sit ylitsepääsemättömältä.