Ex-salarakas haluaa tavata "töiden merkeissä"
En nyt tiedä miten tähän suhtautuisin... Meillä on erään netissä tapaamani miehen kanssa lyhyt, noin kuukauden pituinen sala-sivu-suhde kesällä. Suhde loppui ja se oli minulle kova paikka, minulla oli tunteita jonkin verran pelissä.
Sen jälkeen, nyt syksyllä olemme välillä kirjoitelleet sähköpostia ja olisin joskus alkusyksystä halunnut tavatakin vielä, esim. lounaan merkeissä.
Nyt mies on kuitenkin taas ottanut yhteyttä ja haluaa tavata töiden merkeissä... Periaatteessa työkuviomme sivuavat vähän toisiaan, joten ihan hatusta tämä ei ole vedetty. Mutta - minua kuitenkin pelottaa nähsä häntä, jotteivät jo hautautuneet tunteet nousisi pinnalle.
Joten kertokaa minulle hyvät naiset, että minun ei tarvitse tai kannata nähdä häntä! Ei edes keskustellaksemme yhteisistä työasioista.
mutta esitän rationaaliset vaihtoehdot:
A) haluat hänet mielummin kuin miehesi => sanot miehelle että se on kaikki tai ei mitään ja katsot vieläkö haluaa tavata
B) haluat pitää miehesi ja unohtaa sivusuhteesi joka ei tunnu toimivan nykyisellään ja josta sulee sinulle vain harmia ja sydänsuruja. Ilmoitat että se oli ja meni, et osaa pitää tunteita sivussa ja siksi et halua pitää häneen enää yhteyttä.
M