Feissarimokissa uskomaton juttu
http://www.feissarimokat.com/2012/05/kopioi-ja-liita/
Mikä tuolla Tanjalla oikeen on vikana?
Kommentit (11)
Jonkinlainen jälkeenjääneisyyshän tuosta kyllä paistaa läpi. Tai sitten se oli epätoivoinen yritys peitellä omaa havaittua tyhmyyttään, tajuamatta että tekee itsestään vain tyhmemmän näköisen mitä lujempaa yrittää ajaa (tyhmää) argumenttiaan läpi.
Vaikuttas kyllä olevan ihan tosissaan...ei ymmärrä ei :D
jos vaikka se että noi on turhan huonoja eikä niihin mene kukaan?
Kai tuo toinen tietäis, jos sillä olis oikeasti henkistä jälkeenjääneisyyttä, kun on sentään sen kaveri FB:ssä..?
...että tuonne feissarimokiinkin tulee nykyään jo ihan tekemällä tehtyjä "mokia". Samalla logiikalla kun täällä ihmiset saa provojen kirjoittelusta jotain tyydytystä.
Tai sitten toi Tanja on sekoamassa omaan persoonallisuuteensa.
...että tuonne feissarimokiinkin tulee nykyään jo ihan tekemällä tehtyjä "mokia". Samalla logiikalla kun täällä ihmiset saa provojen kirjoittelusta jotain tyydytystä.
Keksiikö jengi sitten itse omat päivitykset? Mulla ei riittäisi mielikuvitus keksiä viittä päivitystä viikossa. Joillain ihmisillä on hauskoja tarinoita ja mielipiteitä joka sormelle... ei onnistuis multa.
Voisin nyt vähän valaista taustoja, kun niin moni on kysellyt. Tutustuin Tanjaan muutama vuosi sitten aikuiskoulutuksessa. Vaikutti ainakin silloin aivan normaalilta ihmiseltä, ei jälkeenjääneeltä tai vastaavaa. Tämän jälkeen emme ole tavanneet livenä, mutta olen seurannut Tanjan elämää Facebookissa. Päivitysten perusteella Tanja vaikuttaa normaalilta, kunnes tämän episodin jälkeen huomasin, että huomattava osa hänen jutuistaan on kopioitu hänen kavereiltaan! Eli olenkin seurannut hänen kavereidensa elämää Tanjan seinän kautta… Joku oli aiemminkin kysynyt häneltä, että miksi hän kopioi muiden juttuja.
En tiedä onko sillä vinksahtanut pahasti päässä sitten viime näkemän vai eikö hän yksinkertaisesti ymmärrä Facebookin ideaa. Olen alkanut ajatella, että Tanja mahdollisesti kopioi muiden juttuja ja tykkää niistä sitten omalla seinällään osoittaakseen, että kyseinen päivitys oli hänen mieleen.
Jotain vikaa hänellä on kuitenkin ymmärryksessä, kun normaalia keskustelua hänen kanssaan ei voi käydä, ainakaan Facebookin välityksellä.
en uskoe ttä on aito juttu, voihan noita lavastaa