Mitä äidille 50-vuotislahjaksi?
Mikä on mielestänne sopiva lahja äidille 50-vuotislahjaksi? Ehdotuksia? Kiitos jo etukäteen.
Maria
Kommentit (5)
Monella 50v:lla on jo kaikki tarpeellinen materiaali, lahjakortti ei jäisi nurkkiin pölyyntymään :)
ja toivon lahjaksi jotain ihanaa Kalevala-korua. Me käymme perheen kanssa niin paljon kylpylöissä ja uimahalleissa, etten kaipaa sitä lajia lisää. Mutta en ole saanut hankituksi itselleni oikein laadukasta korua, tykkään kyllä pitää korvissa ja kaulalla hopeisia koruja. Mutta makuja on niin monenlaisia kuin on ihmisiäkin.
Toivoisin ehkä lahjaksi muistitikkua, johon olisi koottu esim. "albumi" vanhoista valokuvista digitaaliseen muotoon, tai mielimusiikkia, jota ei valmiina löydy.
Lahjakortti äidin mieleiseen paikkaan tai hoitoon on tietenkin aina hyvä vaihtoehto. Kuten myös koru tai vaikka yöpaita, josta tietää juuri oman äitinsä pitävän.
Suklaan luulisi sulavan myös 50-vuotiaan äidin suussa, varsinkin jos se olisi jotain sellaista erikoisempaa herkkusuklaata,jota ei itse tule ostaneeksi.
- rautakauppaan ;D
- ravintolaan
- kauneushoitoihin
- stokkalle
- puutarhakauppaan (meillä siis iso piha)
voisi olla myös kirjakauppaan jos pitää lukemisesta (kuten minä pidän). Muita ihania lahjoja oli Alessin Todo raastin ja kilo parmesan juustoa ja Aallon teräsvati
Minä vein äitini hierontaan Flamingon Spahan, vietettiin siellä 4h saunoen ja uiden. Oli tosi kivaa :)