Missä iässä poikanne saivat "vain isi kelpaa" -kauden?
tuliko sellaista laisinkaan? Poika 3 v. ja tähän asti vain minussa kiinni, ja se tuntuu miehestä pahalta kun ei saa pukea, pestä, tehdä mitään. Ei olla mitenkään rohkaistu siihen, että äiti tekee parhaiten, olen todellakin antanut miehen hoitaa yhtä paljon. Kauanko tätä odotettavissa?
Kommentit (4)
tasavertainen vanhempi kuin sinäkin. Ei se lapsi muuten olisi tuollainen.. Tai ehkä olet, mutta olet kokoajan mäkättänyt vieressä kun mies ei tee asioita samalla tavalla kuin sinä ja mies on muka kaikessa huono. Kyllä lapsi tuollaiset asiat vaistoaa.
niin kuukausi tästä ei enää äiti kelvannut. Syykin on selvinnyt pikkuhiljaa. Isi antaa syödä mitä vain missä vain, milloin vain ilman mitäään ruoka-aikoja. Joka päivä saa katsoa telkkaa ja pelata ipadilla 3-4 tuntia!
itse en anna minuuttiakaan joka päivä ipadia. Telkka kielletty heti jos kiukutaan. Isi antaa namia kun kiukuttaa...
kun pitää hoitaa kotia jne.. eli isi on nyt se tärkein isiä uskotaan äitiä ei.. uhmaikäinen kauhukara tässä perheessä
ja vielä ei ole tullut hetkeä, että vain isi kelpaa... Eli on aina ollut mamman poika, mutta ei se sitä ole tarkoittanut, etteikö isi olisi saanut pukea, pestä tai muutakaan.