Huutiksen hintavaraus
uusi huutiksen käyttäjä hieman kuutamolla... jos haluamalleni tuotteelle on asetettu hintavaraus, eikä se ylity tehdyillä huudoilla. Ostaheti hinta löytyy, mutta se on monta kymppiä enemmän kuin huudot. Niin toteutuuko kauppa? Vai mitä pitäs tehdä jos haluan tuotteen enkä ole valmis ihan ostaheti hinnalla tuotetta ostamaan.
Kommentit (5)
Ei toteudu kauppa jos hintavaraus ei ylity.
oikeesti, on ihan pepusta.
Mä olen jo yli vuoden myynyt samalla periaatteella. Jos haluan jostain vaikka 20 euroa, laitan hinnaksi 19 euroa ja minimikorotus 1 euro.
Jos ei mene kaupaksi 2 x 2 vkoa, laitan sen jälkeen osta heti 20 euroa.
Kaikkein nuijinta on sellaiset, jotka myyvät joko
a) 95 euroa, hv ei ylittynyt, minimi 5 euroa, osta heti 100 euroa
b ) lähtöhinta 1 euro, hv ei ylittynyt, osta heti 100 euroa.
Jos laitat hakuun huutiksen inhokit googleen, lupaan että valtaosa käyttäjistä inhoaa hintavarausta ja eivät periaatteessa edes osta moiselta käyttäjältä.
Varsinkin kun olet uusi käyttäjä, aloita ihan perushinnoittelusta.
oikeesti, on ihan pepusta. Mä olen jo yli vuoden myynyt samalla periaatteella. Jos haluan jostain vaikka 20 euroa, laitan hinnaksi 19 euroa ja minimikorotus 1 euro. Jos ei mene kaupaksi 2 x 2 vkoa, laitan sen jälkeen osta heti 20 euroa. Kaikkein nuijinta on sellaiset, jotka myyvät joko a) 95 euroa, hv ei ylittynyt, minimi 5 euroa, osta heti 100 euroa b ) lähtöhinta 1 euro, hv ei ylittynyt, osta heti 100 euroa. Jos laitat hakuun huutiksen inhokit googleen, lupaan että valtaosa käyttäjistä inhoaa hintavarausta ja eivät periaatteessa edes osta moiselta käyttäjältä. Varsinkin kun olet uusi käyttäjä, aloita ihan perushinnoittelusta.
Se oli kyllä ostamassa eikä myymässä...
jos hintavaraus ei ylity. Jos haluat tuotteen, sun vaihtoehdot on ostaa se osta heti-hinnalla tai huutaa niin kauan, että hintavaraus ylittyy.