Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Löytyi kasvain...

Vierailija
11.07.2011 |

...oikeasta rinnastani, en ole huomannut mitenkään kyhmyä, mutta jo syksyllä kävin lekurissa valittamassa outoja tuntemuksia rinnoissani,kysyin voinko sairastaa rintasyöpää, tämä "tyhmä" lri vaan tuumasi, että ei voi noin nuorella olla rintasyöpää...eli 27vuotiaalla.

Ensi viikon torstaina menen sairaalaan, otetaan mammogragia, koska ultrassa näkyi selkeä kasvain.



ONKO TÄÄLLÄ MUITA NUORIA ÄITEJÄ, KENELLÄ LÖYDETTY KASVAIN ?

Vielä ei tiedetä onko se hyvä vai pahalaatuinen.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onneksi (pakko sanoa näin) en voi tarjota sinulle vertaistukea, eli ei ole vastaavaa kokemusta.



Muistutan sinulle, että jos rinnastasi tosiaan löytyy kasvain jonka olisi voinut löytää jo lähes vuosi sitten jos olisi tutkinut, niin tuo ensimmäinen lääkäri on syyllistynyt hoitovirheeseen ja tulet saamaan hyvät korvaukset ja ilmaisia hoitoja tästä syystä, kun teet valituksen. Sairaanhoitajana olen hoitanut juuri syöpäpotilaita, joilla on ollut tällainen historia ja hoidot siksi täysin ilmaisia ja korvauksiakin saatu. Ei ole harvinaistakaan.



Sinua huonosti hoitaneen lääkärin potilasasiamies on oikea paikka ottaa yhteyttä (esimerkiksi terveyskeskuksen potilasasiamies). Voit kysyä neuvoa myös sinua nyt hoitavalta syöpäpoliklinikalta.



Tsemppiä!! Toivotaan ettei ole vakavaa tai jos on, niin täydellistä paranemista. Olen kovin pahoillani puolestasi.



t. sairaanhoitaja

Vierailija
2/4 |
11.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

pidetty 30 vuotta, aikaisenpien kuvien perusteella se oli adenooma, sitten kasvain ja nyt kysta, eikä siitä ole koskaan edes näytettä otettu, seuraillaan vain!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kas vain sanoi kasvain ja kasvoi vain vain kasvain voi kasvaa noin vain.

Vierailija
4/4 |
30.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rinnoissa on paljon erilaisia kyhmyjä, jotka eivät ole pahanlaatuisia. Varsinkin nuorella on todennäköistä, että on jotain muuta kuin pahanlaatuinen. Mutta nyt pääset tutkimuksiin ja tarvittaessa hoitoihin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme kuusi