Olipas kiva, kun S-pankin tilille oli tullut
asiakasomistajien ylijäämäpalautusta kiva summa just ennen palkkapäivää kun rahat ihan loppu:)
Kommentit (10)
tuli jo toukokuussa. tässä kuussa tuli osuusmaksun korko.
ei meille tullut kumpaakaan.
tuli jo toukokuussa. tässä kuussa tuli osuusmaksun korko.
ja kyllä se ainakin meilläkin oli ylijäämäpalautusta. Olisko eri osuuskaupoilla eri ajat noille palautuksille? Paljonko saitte? Meille putkahti 87e. Tosin me ei käytetä sitä tiliä muuten, kun jos rahat ihan todella on muualta loppu, sinne menee bonukset ja nuo muut ja toisinaan siirrän lapsilisät sinne.
Nyt siellä taitaa olla jotain 600 euroa ja tänä kesänä ajateltiin käyttää kun käydä Muumimaailmassa ja siellä suunnalla muutenkin.
miksei voi tulla tiliote kotiin tai tunnukset tai jotain.
Nyt siellä taitaa olla jotain 600 euroa ja tänä kesänä ajateltiin käyttää kun käydä Muumimaailmassa ja siellä suunnalla muutenkin.
, vaan lähinnä ap:lta, että paljonko tuli sitä ylijäämäpalautusta, josta iloitsit?
Itse kuulun hok-elantoon.Enkä kyllä ole saanut mitään ylijäämiä tahi korkoja!
osuusmaksu on paljon pienempi kuin muissa osuuskaupoissa (35e vs. 100e) ja hokki ei maksa ylijäämäpalautuksia ollenkaan. selis tilanne ku tossa vuosi sitten muutettiin ja uuden kaupan jäsenyyteen vaihtoa ollaan suunniteltu :) (sais oman alueen tarjoukset yms)
noi on ihan osuuskauppakohtaisia, joten turha väitellä mitä on tullut ja kenelle. Hok-Elannolla tulee kerran vuodessa vain osuusmaksun korko joka on 3,50 euroa suunnilleen, kun se osuusmaksukin on vain 35 euroa. Suurimmalla osalla osuuskaupoista se on 100 euroa. Toisaalta myös bonusten maksamisessa on eroja, siis siinä paljonko pitää olla ostoja että pääsee seuraavalle bonustasolle.
Ja ylijäämäpalautukset on sit kans ihan oma juttunsa, niitä maksaa osa osuuskaupoista, osa ei. Maksun ajankohtakin vaihtelee.
tuli jo toukokuussa. tässä kuussa tuli osuusmaksun korko.