Jos tulisit raskaaksi kun suhde vetelee viimeisiä, pitäisitkö lapsen?
Kommentit (7)
mies mäkeen vaan. Hyvin te pärjäätte!
kannattaa lukea Viveka Kaurasen Abortti ja siitä selviytyminen- kirja. On tarkoitettu aborttia harkiteville ja sen jo tehneille. Suosittelen tuota kirjaa. ÄLÄ HÄTÄILE PÄÄTÖSEN KANSSA! Äläkä missään nimessä tee päätöstä av-palstan perusteella. Vain sinä tiedät oikean ratkaisun omaan tilanteeseesi.
omaa tilannetta jos ajattelen- en ole varma- riippuu siitä kuinka kykenisin pitämään lapsesta huolta. Ja joo, en tekisi jo olemassaoleville lapsille sitä että joutuisivat muuttamaan nykyisestä elämästään johonkin köyhyysloukkuun. Mutta ehkä ei niin käviskään. Ensisijaisesti ajattelisin kokonaisuutta ja jo olemassaolevia lapsiani.
raskaaksi, koska ei silloin enää ole seksiäkään jäljellä.
Siinä tapauksessa rakaus olisi mahdollista, että huijaisin miehen isäksi ja näin ikään kuin pakottaisin hänet pysymään loppuelämän jollain tavalla elämässäni.
Sairas olisin jos noin toimisin!
Eikös se mies ole jo tehtävänsä tehnyt? :D
Erosin miehestä joulukuussa, lapsi syntyy kesäkuussa. Totta kai pidin lapsen.
Pitäisin, vaikka olisin nuorempikin. Suhteen loppuminen ei ole mikään peruste lapsenmurhalle!