Mitä miehesi laittoi sinulle vimeksi ruuaksi?
Kommentit (20)
Oltiin jo etukäteen kyllä sovittu, että uudenvuodenpäivänä ei jaksa kokkailla, vaan syödään vaan pakastepizzat.
Alkuillasta nälkä sitten iskikin, ja mies lupasi paistaa pizzat.
Mies sitten yllätti kattamalla pöydän kauniisti, sytytti kynttilöitä ja lasissa oli punaviiniä. Olin ihan liikuttunut tästä hassun romanttisesta eleestä (hyvin harvinaista mieheltäni), vaikka ruokana siis olikin vain pakastepizzaa :)
mieheni ei ole laittanut minulle ruokaa, kahvit/teet keittänyt. minä olen se joka ruuan laittaa.
keitin kyllä itse perunat siihen...
eli valkosipuliperunoita ja ihvit naudan sisäfileestä, konjakkikastiketta. Lisäksi salaatti kerikkalaistyylillä.
joskus iltamyöhällä eräänä päivänä kun teki mieli, muuten hoidan kokkaamiset minä ;)
En osaa itse paistaa yhtä rapeaa pekonia.
ihana tulista :)
Siis ei mitään pussisafkaa...
huomen tekee aurakerma perunoita ja naudan paahtopaistia nams....
huomenna loppiaisena sisäfilettä tulossa
ps mies on kokki
onko ikinä tehnyt mulle ruokaa, ei muistaakseni. Hakee kyllä mulle aina välillä Subwaysta leivän :)
pääsin vasta töistä enkä olisi jaksanut enää kokkailla. Kiva kun oli noin huomaavainen, vaikka tekee kyllä meillä muutenkin useimmiten ruuat.
, viimeksi teki paistettua siikaa ja kasvishöystöä.
Ja aika puoliks menee meillä ruuanlaitto.
Intialaista kanakastiketta jossa paahdettuja cashew-pähkinöitä, luomupastaa ja luomuvihanneksia. Hyvää oli :) Meillä mies yleensä tekee ruuan.
raakamakkaroilla ja tomaattikastikkeella. Tanaan.
Erehdyin ottamaan miehen, joka seurusteluaikana kävi aina ulkona syömässä. Olisi pitänyt hälytyskellojen soida - vaan ei!
Itselleen tekee joskus munakasta tai pussinuudeleita, muuten menee ulos syömään jos minä en tee ruokaa.
Ja huom: emme todellakaan ole varakkaita, vaan ulkonasyömiset ovat sitten tyyliin nakkiputkan ranskikset ;o)
Melkein itkua väännän, kun luen täältä miten muiden miehet osaavat tehdä ruokaa ja tekevät sitä vaimolleen! Ei tässä perheessä :´(
Meillä mies tekee aina ruuat.