BLOGGAAJAT! Mistä saan Bloggerissa luotua kategorioita kirjoituksille?
esim. tyttöjen vaatteet, poikien vaatteet jne. Kiitos!!!
Kommentit (7)
tekstiruudun alapuolella on julkaisuasetukset ja sen lähellä tyhjä palkki. Kirjoita palkkiin juuri noin: tyttöjen vaatteet, poikien vaatteet
siis erota kategoriat pilkulla.
Saat julkaistua kategoriat ulkonäön asetukset -välilehdeltä, lisää elementti tms siinä luki.
saan ne näkymään sivulla listana! :/ onko ne niitä "lisää gadget" -juttuja vai mistä ne siis tulevat? En löytänyt ulkonäön asetukset -välilehteä..
tekstiruudun alapuolella on julkaisuasetukset ja sen lähellä tyhjä palkki. Kirjoita palkkiin juuri noin: tyttöjen vaatteet, poikien vaatteet siis erota kategoriat pilkulla. Saat julkaistua kategoriat ulkonäön asetukset -välilehdeltä, lisää elementti tms siinä luki.
Rullaa listaa alaspäin ja melkein lopussa lukee "Tunnisteet", lisää se.
saisko vielä rautalankaa, että miten ne tulee sieltä gadgeteista.. hirveä lista kaikkea, muttei mitään sellaista, mistä voisin saada kategorioita.. Löytyy suositut tekstit, tilastot jne. mutta missään ei ole niitä kategorioita. HEEELP vielä kiltit..
ap
Sanoin edellisessä viestissä jo, rullaa reilusti alaspäin.
Rullaa listaa alaspäin ja melkein lopussa lukee "Tunnisteet", lisää se.
kategorialle. Kirjoitat sinne jotain.