G: lempikaulakorusi
Kommentit (15)
Talon sydän kääty, löytyy hopeisena ja pronssisena.
Toinen suosikki on Onnen sydän riipus.
isäni ulkomailta tuoma valkokultainen ketju, jossa riipuksena tumma, lähes musta pyäreä helmi.
Toinen on mieheltäni joululahjaksi saatu kultainen ketju, jossa riipuksena sydän punaisella kivellä ja pienellä timantilla.
johon painettu lasten valokuvat. Toisella puolen tytön kuva, toisella puolen pojan. Käytän melkein joka päivä, vuoropäivinä vaihdan toisin päin. Sitten mulla on pari mieheltä saatuja riipuksia, jotka ovat molemmat erittäin tärkeitä
Kalevalakorun Lapsi-koru, aina kaulassa. Sininen ja puneinen kivi jo on, kolmannen väri selviää kolmen kuukauden päästä.
Aivan ihana. Sopii arkeen ja juhlaan. Pidän aina. Esikoinen 6 v osti ihan itse viikkorahoistaan Cittarista. Olin aivan otettu.
ketju, jossa sydän riipus.
Mieheni ostanut mulle lahjaksi, siitä lähtien päivittäin kaulassani.
Kihla- ja vihkisormukset. Kultainen ketju minkä olen perinyt mummoltani, riipuksena siinä on safiiri ja sitä ympäröi timantit, kukan muodossa ovat.
Mieheltä olen saanut ihania koruja, yksi rakkaimista on se ensimmäinen, kultainen paksu ketju missä isohko sydän. Äidiltä olen saanut ihanan hopeisen kaulakorun ja sitä olen viime aikoina pitänyt paljon.
Mulla on myös tallessa mun pojan mulle ostama sormus. Maksoi euron ja sai sen sellasesta koneesta, omilla rahoilla osti ja onnellisena kiikutti sen mulle. Aina välillä kysyy onko se mulla tallessa ja milloin tulee hienot juhlat jolloin voi sen laittaa sormeeni :D
hopeinen suojelusenkeli-tyylinen koru, jonka ystäväni teetätti (kaverin kaveri siis kultaseppä) kun esikoiseni syntyi. Toi yllätyksenä sairaalaan sen. On siis uniikki. Niin tai mulla nyt toinen samanlainen toiselle tyttärelleni.
Mieheltä saamani hopeinen pienehkö filigraanisydän on myöskin rakas.
Hopeinen Kastehelmi. Sain lahjaksi mieheltäni.
ketju missa lenkit on isot ja nayttavat.
Mulla pojan (4v) tekemä helmikoru ?
Pidän lähestulkoon aina