Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tiedän että oon ihan vainoharhainen.. Mutta kertokaa mulle kiltit,

Vierailija
27.12.2008 |

että onko normaalia kun on ihan järkyttävät alaselkäsäryt ja tuntuu että menkat alkaisi? Ei ole kylläkään mitään veristä vuotoa tullut.. Rv vasta 5+6.. Jos menee kesken niin vuotaako se aina itsestään pois?

Mua niin pelottaa =(

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
27.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en ymmärrä miks oon näin vainoharhanen ja pelkään koko ajan että jotain pahaa tapahtuu.. Tää on ärsyttävää =(



ap

Vierailija
2/6 |
27.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

lääkäri sanoi keskenmenon jälkeen, etten millään olisi voinut sitä estää. Se menee kesken, jos on mennäkseen. Sinuna ottaisin ihan rauhallisesti ja keskittyisin muihin juttuihin, ettei ajatukset vaella turhaan missään murheissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
27.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huomaako sen aina itse jos menee kesken? Ja millon se keskenmenon riski pienenee?



ap

Vierailija
4/6 |
27.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla alkoi pienellä verenvuodolla kahtena päivänä, sitten tuli ihan kuin pienet synnytyskivut ja valtava verinen klöntti vessanpönttöön. Kivut loppui ja kun soitin terve.keskukseen, käskivät seuraavana päivänä tula ultraan. Mitään ei enää näkynyt.ja kohtukin näytti olevan ihan tyhjä. Pikku vuotoa tuli viikon verran ja seuraavat kuukaitiset kahden kuukauden päästä.

Vierailija
5/6 |
27.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä lopetan nyt tän stressaamisen ja koitan ajatella muita juttuja =)



ap

Vierailija
6/6 |
27.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omista peloista kannattaa puhua neuvolassa. On tosi yleisiä ja tätä varten ne tekee myös työtään. Yksin ei pidä jännittää.



Ja me ei osata valitettavasti sanoa sun raskauden tilasta mitään. Vaikka olisit meillä kotona kahvilla niin maalikko ei tiedä.



Semmonen kuitenkin kävi mielessä että alkuraskaudessa verenkierto alapäässä ja ympäristössä lisääntyy, joten vois VEIKATA että on ihan normaalia. ;)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi yksi