Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Vierailija
22/144 |
07.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ei se mitään. Yhdistyneet kuningaskunnat voivat aivan vapaasti poistua ilman sopimusta. EU.lle se sopii aivan hyvin. : )

Asia on päinvastoin Diilitön Brexit on EU:lle tuhat kertaa haitallisempi ja kalliimpi. Käsittämätöntä että Brysselissä munataan kaikki, kädettömyys tulee maksamaan suomelle lisää rahaa apupaketeiksi nimettynä, huh huh. Ei auta kuin siirtyä Fixitin kannattajaksi itsekin.

Kas kun Euron kurssi ei ole romahtanut, Punnan on. Vain huhuista. EU:lle brittien ero on harmi muttei iso ongelma. Briteille diili on kohtalonkysymyksiä. Siinä se asetelma. Vähän samaa luokkaa kuin Suomen sotakorvausneuvotteleut NL:n kanssa aikoinaan. Diili on luokkaa ota tai jätä. Saa vinkua ja valittaa, mutta molempien yhteinen hyvä on toiselle melko pikkuseikka ja toiselle jättimäinen. Kaikki tietävät tämän joten pulinat pois ja nöyrtymään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme yhdeksän