Mitä katsoit viimeksi netflixistä?
Kommentit (20)
Eilen aloitin katsomaan Archive 81.
nothing uncovered(korealainen psykologinen trilleri) ja oli todella hyvä. Ei ole mitään squid gamen silmitöntä räisikintää.
En maksele mitään kuukausimaksuja mistään.
Zero day, oli hyvä. Mulle pituuskin sopiva, 6 alle tunnin jaksoa.
En mitään, en ole koskaan katsonut sieltä mitään.
The Rookien vitoskautta ja Untamed.
Vierailija kirjoitti:
The Rookien vitoskautta ja Untamed.
Untamed oli hyvä, katoin ennen tuota Zero dayta
Katsoin dokumenttisarjan "Live to 100 Secrets of the Blue Zones". Oli mielenkiintoista asiaa eri puolilla maapalloa olevista alueista, joiden perinteinen ruokavalio on johtanut poikkeuksellisen terveeseen ja pitkään elämään. Euroopastakin oli 2, Ikarian saari Kreikassa ja Sardinia.
Yllätyin siitä, miten valtavan kasvisvoittoinen ja melko vähäproteiininen noiden alueiden ruokavalio oli. Olin kuvitellut, että syövät kalaa huomattavasti enemmän ja ehkä kanaakin, mutta kaikkia Blue Zoneja yhdisti että noin 95% kaloreista tuli kasvisruoasta. Eli kalan, lihan yms. määrät hyvin pieniä.
Hometown cha cha cha. Oli kevyttä katseltavaa, erilaista, hyvä korealainen.
Paras korealainen sarja on Mr Sunshine. Suosittelen.
Untamed. Oli ihan kelpo katsottavaa.
Viimeksi katsoin Hirviöt: Kyle ja Eric Menendezin tarina. Menossa Rookie, Dexter ja Seireenit sekä Young Sheldon.
Wednesday - uusi kausi juuri katsottavaksi.
Vierailija kirjoitti:
Untamed. Oli ihan kelpo katsottavaa.
Sanoisin tavallinen sarja. Ei mitään erikoista.
Jeesus sarjaa katson.
Välillä kivaa vaihtelua, kun yleensä katson melko rankkojakin sarjoja...
Skyshowtimella alkoi uusi Dexter sarja, sitä kannattaa katsoa
Prison break