Parhaat kirpputorit

 1
parhaat kirpputorit

Käytettyjä vauvanvaatteita ja -tarvikkeita löytää edullisesti kirpputoreilta ja second hand -liikkeistä. Niissä tuotteen kunnon voi myös tarkistaa paikan päällä. Tässä Vauva.fi:n kävijöiden listaus parhaista osto- ja myyntipaikoista.

Alajärvi

Vuokrakirppis Adeliina, Järvikatu 3, p. 044 558 7010, vuokrakirppis.adeliina@gmail.com. Facebook-sivut

Espoo

Akseli, Sinikalliontie 1, p. (09) 461 104, info@akseli.info. www.akseli.info

Kierrätyskeskus Matinkylä, Matinpurontie 3 ja 8, p. 0400 348 114. www.kierratyskeskus.fi/kaupat/matinkyla_espoo 

Liinalotta, Suvelan ostoskeskus, Sokinsuontie 4, 2.krs, p. 044 568 9559, info@liinalotta.fi. www.liinalotta.fi 

Nella ja nuttu, Pihatörmä 1, Länsikeskus 2 krs, p. 044 080 8803. www.lastenkirpputori.fi

Eura 

Kirppiscafé Kirputon, Koprantie 1, p. 044 279 8811. www.kirputon.fi 

Haapajärvi

Willikirppis & Willitassu, Tekstiilikuja 5, p. 044 555 5984, willitassu@gmail.com. www.willitassu.com

Helsinki

Aino itsepalvelukirpputori, Sitratori 3, p. (09) 4548560, info@ainokirpputori.net. www.ainokirpputori.net

Dom itsepalvelukirpputori, Mannerheimintie 29, p. 045 256 1116, www.kirpputoridom.fi 

Minipoppoo, Hankasuontie 1 (5/12 alkaen osoite Laulukuja 4), p. 050 441 9159, info@minipoppoo.fi. www.minipoppoo.fi 

Hietalahden kirpputori, Hietalahden tori, p. (09) 310 235 65, tukkutori@hel.fi. www.hel.fi/hki/heltu/fi/Kirpputorit/Hietalahden+kirpputori 

Jäähallin kirpputori, Nordenskiöldinkatu 11–13, p. (09) 477 7110. Avoinna vain viikonloppuisin, tarkista aukiolopäivät. www.helsinginjaahalli.fi 

Kaivarin Kanuuna, Merikatu 3, p. 0400 388 400, info@kaivarinkanuuna.fi. www.kaivarinkanuuna.fi 

Pieni Ihminen, Toukolankatu 13, p. 045 3494311, info@pieniihminen.fi. www.pieniihminen.fi

Piilo, Leikosaarentie 21, p. 040 934 7887, hanna@piilokirppis.fi. www.piilokirppis.fi

Pöytäparkki, Kauppakaarre 1, p. 050 323 9535,poytaparkki@hotmail.com. www.poytaparkki.fi 

Vekarakirppis, Intiankatu 20, p. 0400 575 474, info@vekarakirppis.fi. www.vekarakirppis.fi

Valtteri – Vallilan makasiinit, Aleksis Kiven katu 17, p. (09)  750  071. Avoinna vain viikonloppuisin, ja keskiviikkoisin, tarkista aukiolopäivät. www.kirpputori.com/valtteri 

Hollola

Tiinuliinu, Kauppakuja 6, (15.4.2012 alkaen Vanhatalontie 2), p. (03) 780 0042, posti@tiinuliinu.fi.  www.tiinuliinu.fi

Hyvinkää

Haka-Kirppis, Mäkikuumolantie 3, p. 0400 609 811, myynti@hakakirppis.fi. www.haka-kirppis.fi

Willan Kirppis, Kankurinkatu 8, p. 010 6339 070. www.saastokarit.fi/5

Hämeenkyrö

L. A. kirpputori, Mestarintie 2, p. (03) 371 3943, 0400 637 250, lakirpputori@co.inet.fi. www.lakirpputori.fi 

Hämeenlinna

Herman's Second Hand, Brahenkatu 27, p. 050 522 1991, posti@hermanninkirppis.com. www.hermanninkirppis.com

Kirppis Kantolan Kammari, Vanajantie 5, p. 045 138 0979.

Joensuu

Joen Jättikirppis, Raatekankaantie 4, p. 044 317 3771.www.jattikirppis.fi

Valintakirppis, Teollisuuskatu 4, p. (013) 223 880, www.synergis.fi/fi/valintakirppis

Jyväskylä 

Kirpputori Silinteri, Laajavuorentie 2, p. 045 315 6900, kirpputori@silinteri.fi. www.silinteri.fi

Seppälän Kirpputorimarket, Laukaantie 3, p. 014 677 081. www.taloustori.fi

Vekaratori, Vasarakatu 27 B, p. 045 279 8111. www.vekaratori.suntuubi.com 

Järvenpää

Euroset itsepalvelukirppis,  Wärtsilänkatu 14, p. 040 719 4914, 050 343 8960. www.euroset.fi

Itsepalvelukirpputori Helmi, Alhotie 10, p. (09) 2790 0010, info@kirpputorihelmi.fi. www.kirpputorihelmi.fi,  

Kajaani

Kirpputori Vanha-Aitta, Pohjolankatu 16, p. 045 7732 5878, kirpputori.vanhaaitta@gmail.com. vanhaaitta.nettisivu.org

Tavarakirppis, Kalevankatu 1, p. 040 766 2466, www.tavarakirppis.fi

Kangasala

Lastentarvikekirppis Puotikuu, Holvastintie 6, p. 045 6567 957, puotikuu@gmail.com. puotikuu.suntuubi.com

Pirkan kirpputorikeskus, Mäkirinteentie 7, p. (03) 363 4094. www.pirkankirpputorikeskus.com

Kankaanpää

Myyntitalo Jera, Torikatu 9, p. (02) 578 8933, 044 578 8933, jera@myyntitalojera.com. www.oskuntassu.com/jera

Kauniainen 

Lafkan, Thurmanin puistotie 1, p. (09) 505 3364. www.lafkan.fi 

Kaustinen 

Basaari Ritva Saari, Kauppatie 1, p. 044 522 2957 

Kemi

Viikkotori, Keskuspuistokatu 17, p. (016) 250 360, 040 5081 428. www.viikkotori.com

Kerava 

Keravan Kyläkirppis, Kauppakaari 10, 050 381 4148, posti@kylakirppis.fi. www.kylakirppis.fi

Oliverin Kirppis, Palokorvenkatu 6, p. 040 417 5149. www.oliverinkirppis.fi

Pikku Piipero, Sibeliuksentie 21, p. 044 075 2926, lastentarvike@pikkupiipero.fi. www.pikkupiipero.fi

Kirkkonummi

Muksuille Lastentarvikekirppis, Munkinkuja 7, p. 044 310 0180, asiakaspalvelu@muksuille.fi. www.muksuille.com

Kokkola

Kokkolan Kirpputorimarket, Pitkänsillankatu 17, p. 050 556 0260, info@kokkolankirpputorimarket.fi, www.kokkolankirpputorimarket.fi

Ykköskirppis, Pitkänsillankatu 12, p. 045 138 0046, info@ykkoskirppis.fi. Facebook-sivut

Kouvola

Lastentarvikekirpputori Mörrimöykky, Kivimiehenkatu 1, p. 044 303 2110, morrimoykky@pp.inet.fi.

Kotka

Lastentarvikekirppis Kuperkeikka, Kymintie 323, p. 050 464 4633. kuperkeikka.suntuubi.com

Kuopio

Pikku Vanha, Lapinlinnankatu 6, p. 040 761 9049. www.pikkuvanha.fi 

Lahti 

Cetori, Saimaankatu 54, p. (03) 787 9200. www.cetori.fi

Lanttila, Keijutie 29, 03 734 4202, ari.huovila@neorex.fi, www.lanttila.fi

Lastentori Viikari, Rauhankatu 6, 050 543 6001, lastentoriviikari@gmail.com. www.lastentoriviikari.fi 

Lempäälä

Ballot Secondstreet, Ideaparkinkatu 4, p. 040 727 4591, info@ballot.fi. www.ballot.fi 

Lohja

Tanhuhovin kirpputori, Hankoniementie 50, p. 050 569 3322, (019) 386 855. Vain sunnuntaisin. www.kolumbus.fi/tanhuhovi/page6

Loviisa

Loviisan Suurkirppis, Mariankatu 22, p.  0400 166411, info@suurkirppis.fi. www.suurkirppis.fi

Masku

Kirppislandia Vilpertti, Maskun kauppakeskus, Maskuntie 226, p. 045 8660 336, info@kirppislandia.fi. www.kirppislandia.fi

Mikkeli

Kirppis-Kahvila Wilma ja Wihtori, Maaherrankatu 17, p. 0400 780 710, wilmajawihtori@luukku.com. www.wilmajawihtori.net

Mikkelin Reaalikirppis, Yrittäjänkatu 22, p. (015) 225 600. www.reaalikirppis.com

Mustasaari

Fyndis, Markkinatie 3, p. 050 357 0012, fyndis@fyndis.fi. www.fyndis.fi 

Nakkila

Kirpputori Näppärä, Kauppatie 3, p. 044 999 0231, info@kirpputorinappara.com. www.kirpputorinappara.com

Nokia

Nokian Keskuskirppis, Rounionkatu 47,  p. 045 268 6571. www.alvarinaarteet.fi

Nurmijärvi

Viirin Kirppis, Yrittäjäntie 6, p. (09) 290 3830, viirinkirppis@viirinkirppis.fi. www.viirinkirppis.fi

Orimattila

Kirpputori Piparuuti, Kärrysepäntie 1, p. 040 767 1031, www.kattotiilijoukahainen.fi/fi/Kirpputori++Piparuuti.html

Orivesi

Polkka, Keskustie 40, p. 040 124 2224. polkka.net

Oulu

Järkikirppis, Alasintie 10, p. 040 733 1933. www.järkikirppis.fi 

Kirppis Vintiö, Uusikatu 35, p. 044 760 0077, info@vintiokirppis.com, vintiokirppis.com

Paljekirppis, Paljetie 12, p. 040 536 6177, (08) 531 6550. www.paljekirppis.fi

Pori

Lastenkirppis Pikku-Tiina, Isolinnankatu 24, p. (02) 633 0590.

Superkirppis, Paanakedonkatu 20, p. 044 755 6410.

Raahe

Pattijoen Löytötori, Oksalantie 1, p. 050 554 7917. Facebook-sivut

Rauma

Torin Kymppi, Myllymäenkatu 1, p. (02) 8210 070, 050-5894 894, torinkymppi@torinkymppi.fi. www.torinkymppi.fi

Riihimäki

Kimara Kirppis, Konepajankatu 9, (09) 737 000, kimarakirppis@elisanet.fi. www.kimarakirppis.com

Rovaniemi

Varastotien kirppis, Varastotie 8, p. 050 411 7074. varastotienkirppis.com

Salo

Aarresaari, Vilhonkatu 22, p. 040 769 0890.

Radiokirppis, Helsingintie 22, p. 0440 883 38. www.radiokirppis.net

Salon Seudun suurkirppis, Raitalankatu 20, p. (02) 4809 1856. www.suurkirppis.com

Savonlinna

Kympintori, Olavinkatu 60, p. 015 510 084, info@kympintori.com. www.kympintori.com 

Seinäjoki

Lakeuden Shoppis, Teollisuustie 10, p. (06) 4144 000. www.shoppis.fi

Vanhankylän Ullakko, Välskärinkatu 7, p.  (06) 214 0070.

Tampere

Bonus Kirppis, Itsenäisyydenkatu 11–13, p. (03) 253 2333. www.bonuskirppis.fi

Jonnan Kirppis, Enqvistinkatu 7, p. 045 359 1259, kirppis@jonnan.fi. Facebook-sivut

Kirpputori Epelit, Lindforsinkatu 4, p. 044 506 1141, kirpputoriepelit@gmail.com. www.kirpputoriepelit.fi

Länsikirppis, Tesomankatu 2, p. ( 03) 344 0944.

Radiokirppis, Laukontori 12, p. 0700 0 88888. www.radiokirppis.net 

Turku

Kirppis-Center Manhattan, Pitkämäenkatu 4, p. (02) 239 1131. www.kirppiscenter.com

Lastenkirppis Pikkusiili, Pitkämäenkatu 4, p. 045 312 0012. www.pikkusiili.com

Lastentarviketori Mollamaija, Yliopistonkatu 9b, p. 040 511 0502. www.lastentarviketorimollamaija.fi

Minimani, Radiomiehenkatu 3, p. 010 279 1320, info@turunminimani.fi, www.turunminimani.fi

Pikkukroko, Stålarminkatu 15, p. 0440 745 585, asiakaspalvelu@pikkukroko.fi. www.pikkukroko.fi

Tuusula 

Femmatori, Moukarinkuja 2, p. 09 274 1353. www.femmatori.fi

Rok Clothing, Hiekkakuopantie 1, p. 044 088 2255, info@rokclothing.fi. www.rokclothing.fi

Uusikaupunki

Uudenkaupungin Torikirppis, Koulukatu 7, p. 044 745 0060. www.torikirppis.fi

Vaasa

Suvi-Kirppis, Suvilahti, Rinnakkaistie 15, p. (06) 317 7120. http://suvikirppis.blogspot.com/ 

Valkeakoski

Merjan kirppis, Kauppakeskus Koskikara, Valtakatu 9-11, p. (03) 584 0411.

Vantaa

Lastentarvikekirpputori Jane, Kaivosvoudintie 1 A, p. 0400 391 019. http://kirpputorijane.nettisivu.org

Myyrmäki-hallin kirpputori, Raappavuorentie 10, p. 09 477 0450. Avoinna vain viikonloppuisin, tarkista aukiolopäivät. www.mup.fi/myyrmaeki-halli/kirpputori 

Villa Lyhty, Laurintie 145, p. 040 353 2799. www.villalyhty.fi

Vihti

Tenavatamine, Juuritie 1, p. 0400 519 812, posti@tenavatamine.fi. www.tenavatamine.fi

Virrat

Kirpputori ja suoramyynti Waudeshop, Pirkantie 13, p. 0400 363 098, waude@netti.fi. www.waudeshop.fi

Kirpputori Virta, Virtaintie 25, p. 0400 204 924, kirpputorivirta@kirpputorivirta.fi. www.kirpputorivirta.fi

Ylöjärvi

Kirpputori Tuunari, Mikkolantie 42, 2 krs, p. 045 315 3015. www.kirpputorituunari.com

Ylökirppis, Asemantie 1, p. 040 849 4434.

Muita

Fida lähetystoreilla on 28 myymälää eri puolilla Suomea. www.lahetystorit.fi

Mannerheimin Lastensuojeluliiton paikallisyhdistykset eri puolilla Suomea järjestävät kirpputoritapahtumia. http://www.mll.fi/mll/piirit/

Pelastusarmeijalla on kirpputoreja eri puolilla Suomea. http://www.pelastusarmeija.fi/index.php?id=1300

Punaisella Ristillä on SPR-Kirppiksiä ja Kontti-kierrätystavarataloja eri kaupungeissa. Kirppikset: http://www.spr-kirppis.fi/, Kontit: www.redcross.fi/punainenristi/kontti/

Vauva 04/12

Takaisin alkuun

Lue myös:
Vauvatavarat kirpputorille – vinkit myyjälle

Parhaat kirpputorit

Ikean viereen on tullut uusi iso kirppis: http://www.lanttila.fi/vantaa/ Löytyy tosi hyvin lastentarvikkeita ja vaatteita, helppo poiketa ikea reissulla. Kirppiksen alla on parkkihalli.

[quote author="Vierailija" time="21.10.2013 klo 20:14"]

Ikean viereen on tullut uusi iso kirppis: http://www.lanttila.fi/vantaa/ Löytyy tosi hyvin lastentarvikkeita ja vaatteita, helppo poiketa ikea reissulla. Kirppiksen alla on parkkihalli.

[/quote]
Vastaa Lainaa Ilmoita asiaton sisältö
0 0